Hoş ve Hoşça Kalın

15.05.2012
Şanı Serbest

"Veda konuşmamda birkaç konu üzerinde durdum. Birincisi profesyonel yöneticilikte her zaman değişiklikler olabileceği ve bunun çok normal olduğuydu. İkincisi ise benim ayrılmamın onlar için aslında  kariyer yolunu açacağıydı. Üzerinde durduğum üçüncü nokta ise kişisel kariyer planlarında zamanlamanın çok önemli konusuydu. Zor da olsa doğru zamanda ayrılıkların yapılması gerektiğini söyledim. Onlara, Dernek hayatında duygusal davranışlar yerine mantıklarını kullanmaları gerektiğini anlatmaya çalıştım. Açıkçası ben ayrılırken kurduğum sistemin işlemesini istedim.

O nedenle  mesajımın yapıcı ve bir o kadar da dürüst olmasına çalıştım. Arkadaşlarım ise beni hiç unutamayacağım şekilde uğurladılar. Bugün halen hatırladıkça duygulanıyorum ve ekibimle gurur duyuyorum.

Kaptan bir gün gemiden inmek istemiş yolcular çok üzülmüş. Ama bakmışlar değiştirebilecekleri bir şey yok Kaptanları kendilerini hatırlasın diye ona bir hediye vermek istemişler?? Verdikleri hediyeyi o gün bugündür koruyor ve ne zaman baksa o günkü ekibi ile gururla hatırlıyor."

Hoşça Kalın

Sevgi ile Kalın

Şani Serbest

Yazarın Diğer Yazıları