20 Ekim 2021 Çarşamba

2013 Mesajı

2013 Mesajı

 

Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, umut ve beklentilerle yeni bir yıla giriyoruz. Beklentilerimizin gerçeğe dönüşmesinde bireysel ve kurumsal çalışmalarla hedeflenen yere ulaşmanın ana kaynağının yine bireyin bizzat kendisi olduğunu, insanın kendi mutluluğunun çevresinin mutlu ve huzurlu olması ile tam bir anlam kazanacağını vurgulamak istiyorum.

            Daha iyi hizmet verebilmek  ve içinde bulunduğumuz dönemde başarıdan söz edebilmek için saydam yönetim anlayışını etkin kılabilmek, katılımcı, etik değerler temelleri çerçevesinde işleyen bir düzeni yaşama geçirebilmek adına, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Derneğimiz kapılarını her zaman halkımıza açık tutacak ve el birliğiyle ihtiyacımız olan çözümler üretilmeye devam edilecektir.

            Çağdaş yaşamı evrensel değerleri, yüzyıllardır akıl ve sağduyu ile geliştirilmiş birikimler olarak karşımızda durmaktadır. İnsanlığın ortak zenginliği olan bu birikimlerden yararlanmanın önemli bir kazanım olduğunu unutmadan, her alanda ilerlemenin içinde yer almalı ve gelişime katkıda bulunarak geleceğe güvenle bakmalıyız.

            Gerçek bir kalkınmadan söz edebilmek için gerekli olan, eğitim düzeyinin yükseltilmesi, eğitilmiş ve uzmanlaşmış işgücünün artırılmasını diliyoruz. Çalışmalarımıza bu alanda hız vererek üyelerimize ve çevremize hizmet etmeye devam etmekteyiz.

            Atatürk?ün başlattığı çağdaşlaşma, aydınlanma ve demokratikleşme sürecini her koşulda sürdürmeye kararlıyız.

            Daha aydınlık yarınlara ulaşmak için, ulus olarak elbirliği ile çalışmamız, kendimize inanmamız, sahip olduğumuz olanaklar ve öz kaynaklarımızı en verimli biçimde kullanmamız yeterli olacaktır. Kendi öz değerlerimizi göz ardı etmeden ve kimliğimizi yitirmeden, dünyadaki değişimlerin, yenilik ve olanaklara kapılarımız açık olmalıdır.

            Bu zamana kadar yaşanmış olumlu ya da olumsuz birikimlerin ışığında, 2013 yılının Derneğimize, Ulusumuza, Ülkemize, Dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, hepinize saygılarımı en içten dileklerimi sunuyorum.

Gostivarlılar Derneği

Başkanı Şuayip Tunaboy 

Son Yazıları
Üye Girişi
Popüler Albümler
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Piyasalar
Altın Dolar Euro Bist
533,28 9,3241 10,8496 1.432