5 Temmuz 2020

Karneler Alındı İyi Tatiller

Karneler Alındı

 ''Bugün başarılıysanız ve iyi bir karne almışsanız, bu yarını ihmal etmeniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız. Bugün notlarınız kötü olsa da bundan sonra sergileyeceğiniz bilinçli çalışma ve çabalar sizi daha iyi noktalara götürecektir''

Başkanımız sona eren 2011-2012 eğitim öğretim yılı için öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yönelik yıl sonu mesajı yayımladı.

Oldukça yoğun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra sorumlulukları yerine getirmenin huzuru içinde, bir eğitim öğretim yılının daha tamamlandığını ifade eden Tunaboy, yıl boyunca öğrencilere, başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için Öğretmenlerimiz ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştıklarını belirtti.

Türkiye'yi yarınlara taşıyacak yeni neslin özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve rekabet gücüne sahip bireyler olması için her eğitimcinin çabaladığını vurgulayan Başkanımız, anne babalara şu mesajı verdi:

''Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkanı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınızı görmenizi sağlar.''

Anne ve babaların sorumluluğunun çocuklarının en iyi ortamlarda eğitim almasını sağlamak ve maddi imkanlarını seferber etmekten ibaret olmadığını vurgulayan Başkan, ''Çocuğunuzun, yeteneklerini keşfetmeye çalıştığı ve geleceğe ilişkin önemli yönelimler sergileyeceği bu dönemde maddi desteğiniz kadar ona sunacağınız manevi desteğin sağlayacağı huzura da ihtiyacı olacaktır. Bu sebeple hep birlikte bir empati yapalım ve onun beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamaya çalışalım'' ifadelerini kullandı.

Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu ifade eden Şuayip Başkan, eğitimde başarı için çocuğu doğru tanıma ve onun özellikleriyle uyumlu eğitime yönlendirmenin karne başarısı kadar önem taşıdığına dikkati çekti.

 

''Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza attıldığı eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir tatil diliyorum.''

Son Yazıları
Anket
  • Bayramınız Kutlu Olsun
Üye Girişi
Popüler Albümler
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Piyasalar
Altın Dolar Euro Bist
392,22 6,8612 7,7521 115.748