27 Eylül 2021 Pazartesi

Hoşgeldin Ramazan

Dernek Başkanımız Şuayip Tunaboy Ramazan Mesajı Yayınladı;

Müminlere erdem ve olgunluk kazandıran, ruhu beslemek için bedenlerin aç bırakıldığı Ramazan ayında, nefsani arzuların değil, insani meziyetlerin öne çıkması gerektiğini belirtti. Başkan Tunaboy, "Asırlardır dinle bağını koparmadan sürdüren, onu hayatına rehber edinen milletimiz, ramazan ayını sadece dini değil, sosyal ve kültürel hayat için de canlı bir dönem haline getirmiştir" dedi. 
Tunaboy, ramazan ayıyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
"Bu manevi iklimin çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Özümüze dönerek gaflet ve cehalette geçen günlerimizi sorgulamalı, hata ve günahlardan temizlenme isteğimizi artırarak kendimizle hesaplaşmalıyız. İyi ve güzel davranışları artırarak, geçici ve kötü şeyleri de terk ederek 11 ayın geride bıraktığı manevi kirleri temizlemeye çalışmalıyız. 
Dindarlığın ibadetten ahlak kurallarına, kişinin diğer insanlarla ilişkilerinden doğaya, çevresine ve ülkesine karşı vazifelerine hayatın her alanında tezahürleri vardır. Fert ve toplum olarak huzura, sevgiye ve saygıya ve birbirimizi anlamaya ihtiyacımız vardır. Günlük hayatımızda kişisel zaaflardan dolayı ortaya çıkan birtakım eksiklikleri ramazan ayını fırsat bilerek gidermeliyiz. Dünyevi istek ve arzularımızın yoğunluğu sebebiyle ihmal ettiğimiz akraba ve komşu ilişkilerimize önem vermeliyiz. Zor şartlarda yaşamını sürdüren insanlarımızın maddi-manevi yardımına koşup bu zaman diliminde hiç olmazsa acılarına ortak olmalıyız."

Üyelerimiz Başta olmak üzeri tüm insanlığın Ramazan Ayının Mübarek olmasını dilerim.

 

Gostivarlılar Derneği

Başkanı

Şuayip Tunaboy

Son Yazıları
Anket
  • Bayramınız Kutlu Olsun
Üye Girişi
Popüler Albümler
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Piyasalar
Altın Dolar Euro Bist
499,21 8,8689 10,4740 1.397