27 Ocak 2023 Cuma

Skandal Açıklamaya Kınama

Skandal Açıklamaya Kınama

ABD Başkanı Biden'in talihsiz ve skandal açıklamasını kınıyorum.

Türkiye - ABD arasında zaten bozulan ikili ilişkilerimizi , NATO müttefikliğimizi negatif yönden kökten etkileyecek. Sözde soykırım kelimesini Regan'dan sonra kullanan ikinci ABD Başkanı olan Biden lobicilik faaliyetlerinin sözcüsü konumuna düşmüştür.

Konu tarihçilerin konusu olduğu, Türkiye arşivlerinin açık olduğu, Ermenistan arşivlerinin kapalı olduğu bilerek, buna rağmen konuyu siyasallaştırarak uluslararası seviyeye skandal bir ifade ile taşımak, kötü niyetin ve başkaca gizli amellerin bariz bir göstergesidir. ŞİDDETLE KINIYORUM.

Umarım Amerikan halkı ve orada yaşayan akl-ı selim düşünen siyaset, akademik, kültür ve entellektüel kadroların bu ifadenin nekadar yanlış olduğunu farkına varıp, Demokratlardan oluşan ABD hükümetine demokratik yoldan tepkisini verirler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, . Osmanlı İmparatorluğun doğal devamı olarak, Türk milleti olarak böyle bir skandal açıklamayı her zaman bir hasmane tutum ve kötü niyetli planların bir parçası olduğunu farkındadır, böyle skandal bir nitelemeyi yok hükmünde sayarak, toptan reddediyoruz.

T. C. Dışişleri Bakanlığımızın güçlü tepkisine aynen katılıyorum.

Av: Erol Tufan

Son Yazıları
Üye Girişi
Popüler Albümler
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Piyasalar
Altın Dolar Euro Bist
1.163,06 18,8152 20,4913 5.291,91