18 Eylül 2019 Çarşamba

Anneler Günümüz

 "Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren sevgi dolu yüzü, muazzam merhameti ve eşsiz şefkatiyle karşılaştığımız annelerin, bu anlamlı günde bir kez daha hatırlanılması ve toplumumuzdaki vazgeçilmez önemi üzerine düşünülmesi gerekmektedir. Cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sabrın sembolü olan anneler gelecek nesillerin hazırlayıcısı olduklarından, aile ve toplum hayatımızda çok önemli bir yerleri bulunmaktadır. Çocuklarımızın yetişme çağında aldığı eğitimi, olgunluk çağındaki davranış ve tutumlarını yakından etkilediği göz önüne alındığında, annelerimizin manevi sorumluluklarının büyüklüğü daha iyi anlaşılabilecektir".


"Bilinmelidir ki, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip, kişisel bütünlük içinde hayatına yön veren, zorluklar karşısında yılmayan, ahlak değerlerini tam olarak özümsemiş nesillerin yetişebilmesi, annelerimizin özverili ve her türlü takdirin üzerindeki gayretleriyle mümkün olacaktır. Bu çerçevede milletimizin geleceği, karşılaştığı zorlukları aşma kabiliyeti, bölgesinde güçlü ve sözü dinlenir olmasının temelinin annelerimizin davranış ve yaklaşımlarına bağlı olacağını da gözden uzak tutmamak gerekmektedir".

"Bugün, vatanımızın selameti için gözünü kırpmadan şehit olan evlatlarımızın annelerinin de asla yalnız olmadığını, her daim onların yanında olduğumuzu bilmelerinin yerinde olacağını bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum. Karşılıksız sevginin, emsalsiz hoşgörünün müstesna temsilcileri olan annelerimizin bu anlamlı günle sınırlı kalmadan her zaman hatırlanılması, anılması ve layık oldukları manevi ilgiyi görmeleri en samimi dileğimdir".

 "Annelerimizi, babalarımızı senede bir gün yerine her gün hatırlamak, onlara hizmet etmek, ölmüşlerse, dua etmek, hayır hasenatta bulunmak ve bu güne özel tüm annelerimizin ANNELER gününüzü kutluyorum".

Son Yazıları
Anket
  • Bayramınız Kutlu Olsun
Üye Girişi
Popüler Albümler
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Piyasalar
Altın Dolar Euro Bist
275,0523 5,6713 6,2774 101.930